Rybie krokety s citrónovou omáčkou

 

     Upečené rybie filé pomelieme spolu s vytlačenou v mlieku namočenou žemľou, pridáme vajcia, umytú citrónovú kôru, soľ, strúhaný syr a zamiešame. Tvoríme valčeky, ktoré obalíme v strúhanke a vyprážame. Pre deti materských škôl upečieme vo vymastenom pekáči.

     Omáčka: z oleja, múky si pripravíme svetlú zápražku, ktorú rozriedime mliekom, pridáme rozšľahanú smotanu, citrónovú šťavu, dochutíme soľou a povaríme.

     Príloha: zemiaky.

 

Zeleninové rizoto s lečom a syrom

 

     Umytú a očistenú zeleninu pokrájame na kocky, podlejeme horúcou vodou, osolíme a podusíme do polomäkka. Umytú sparenú ryžu popražíme na časti oleja, pridáme napoly udusenú zeleninu aj s vývarom, dolejeme vodou, osolíme, pridáme hrášok a dusíme do mäkka. Zvlášť si speníme na zvyšnej časti oleja pokrájanú cibuľu, pridáme očistenú pokrájanú papriku, podusíme a pridáme paradajky /alebo lečo/. Udusené lečo zamiešame do hotového rizota. Rizoto podávame posýpané postrúhaným syrom a petržlenovou vňaťou.

     Príloha: rôzne zeleninové šaláty, kompóty.

 

Zeleninové karbonátky so syrom a jogurtovou omáčkou

 

      Ovsené vločky uvaríme v mlieku na hustú kašu. Kel, karfiol, koreňovú zeleninu očistíme a uvaríme v slanej vode. Vychladnutú pomelieme nahrubo, pridáme do kaše z ovsených vločiek spolu s postrúhaným syrom, vajcami, soľou a cesnakom. Zamiešame a podľa potreby zahustíme strúhankou. Z masy formujeme karbonátky, ktoré obalíme v strúhanke a vyprážame na oleji do ružova. Pre MŠ karbonátky upečieme v rúre na vymastenom pekáči.

     Príloha: zemiaková kaša, zeleninové šaláty.

     Omáčka: pripravíme zo smotany, cibuľky a uhorky, dochutíme soľou.

 

 

Šalát kapustový s mrkvou

 

     Kapustu, mrkvu očistíme, umyjeme, postrúhame. Pridáme očistenú, nakrájanú cibuľu. Zamiešame a zalejeme nálevom z vody, cukru, octu a soli. Nakoniec pridáme olej a dôkladne premiešame.

 

 

Šalát z bielej reďkvičky s jablkami

 

     Reďkvičku očistíme, umyjeme, pokrájame na kolieska alebo postrúhame. Jablká umyjeme, očistíme a postrúhame. Dochutíme citrónovou šťavou, cukrom, soľou a premiešame.

 

Nátierka drožďová s vajcom

 

     Na časti masla speníme pokrájanú cibuľu, pridáme droždie, ktoré popražíme doružova a odstavíme. Vajcia uvarené natvrdo postrúhame. / alebo urobíme s droždím praženicu z tých vajec/. Zvyšnú časť masla vymiešame, pridáme droždie a vajcia, osolíme a vyšľaháme.

 

Nátierka fazuľová

 

     Fazuľu namočíme na štyri hodiny. Uvaríme a prepasírujeme. Maslo vymiešame, pridáme najemno pokrájanú cibuľu, osolíme a spolu s prepasírovanou fazuľou vymiešame.

 

Nátierka pečeňová

 

     Na oleji speníme pokrájanú cibuľu, pridáme umytú a odblanenú pečeň a podusíme. Vychladnutú pečeň zomelieme, pridáme maslo, dochutíme soľou a vyšľaháme.

 

Nátierka zemiaková

 

     Zemiaky uvaríme, urobíme kašu, pridáme pokrájanú spenenú cibuľku s červenou sladkou paprikou, zamiešame a vyšľaháme s maslom, dochutíme soľou.